Zostań dziennikarzem i twórz radio! Słuchaj SoVo!

Jesteśmy właśnie w trakcie tworzenia senioralnych oddziałów radia na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Jeśli chcesz dołączyć do senioralnej społeczności radiowej i razem ze swoimi kolegami tworzyć audycje radiowe oraz działasz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (w dowolnym miejscu w Polsce), to koniecznie zapoznaj się z naszym projektem!

Jakie możliwości daje udział?

 • Dołączenie do pierwszej w Polsce senioralnej społeczności radiowej
 • Uczestnictwo w darmowych szkoleniach stacjonarnych i wirtualnych, dostęp do bazy materiałów dydaktycznych tworzonych przez ekspertów
 • Uczestnictwo w darmowym wyjeździe integracyjno-szkoleniowym poza teren UTW
 • Nauka lub rozwój umiejętności poruszania się po Internecie w celu poszukiwania informacji
 • Tworzenie unikalnych materiałów na portal radiowy dla seniorów
 • Nauka obsługi sprzętu dziennikarskiego, oprogramowania i aplikacji do tworzenia ciekawych materiałów prasowych
 • Budowanie i doskonalenie warsztatu dziennikarskiego i poznanie procesu nadawania audycji radiowych
 • Naukę emisji głosu

Uwaga! Każdy uniwersytet, który weźmie udział w projekcie otrzyma na własność zestaw sprzętu: laptop, tablet, mikser dźwięku, mikrofon, dyktafon, zestaw do transmisji obrazu

Co zrobić aby się zgłosić?

Chętnie odpowiemy też na wszystkie dodatkowe pytania. Na zgłoszenia czekamy do końca września 2020 r

Pierwsze szkolenia rozpoczną się już w grudniu 2020 r., a Senioralna Grupa Radiowa rozpocznie prace od stycznia 2021 r.

Dokładniejsze informacje na temat całego projektu

Realizujemy Projekt „SoVo – dostępne radio internetowe”

Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Fundacją Zaczyn realizujemy Projekt „SoVo – dostępne radio internetowe”.

Jeszcze w tym roku powstanie pierwszy w Polsce, ogólnodostępny portal radiowy dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przyjazny seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). 

W całej Polsce powstanie 15 Senioralnych Grup Radiowych oraz 15 Grup Radiowych OzNI, w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów. Materiały na portal radiowy będą przygotowywane przy wsparciu ekspertów projektu.

więcej informacji o projekcie

Wesołych Świąt i szczęśliwego 2022 roku

Dużo miłości, rodzinnego ciepła, uśmiechu, zdrowia i samych dobrych ludzi wokół.

Wspaniałych projektów, partnerstw, współpracy. Morza pomysłów, idei, planów i skutecznej ich realizacji.

Wygranych konkursów grantowych i zadowolonych odbiorców Waszych działań.

Zdrowego balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Aby ten nadchodzący rok spełnił Wasze marzenia życzą pracownicy i pracownice Fundacji Pro Cultura

11 grudnia – pierwsze urodziny portalu www.radiosovo.pl

W sobotę minie dokładnie rok od pierwszej odsłony portalu. Radiosovo.pl – to miejsce niezwykłe i  jedyne na świecie o takiej skali i rozmachu. Audycje i materiały wideo tworzy tam 160 dziennikarzy – amatorów z całej Polski. Połowa z nich to osoby z niepełnosprawnością, a druga połowa – seniorzy. Radio SoVo uczy, bawi i w sposób niebanalny pozwala podnosić kompetencje cyfrowe.

Portal www.radiosovo.pl w liczbach

 • 20 000 unikalnych użytkowników
 • 160 dziennikarzy – amatorów
 • 15 oddziałów senioralnych (Kołobrzeg, Gniew, Giżycko, Olsztyn, Środa Wlk., Kłobuck, Bytom, Bydgoszcz, Nysa, Świdnica, Sanok, Krosno, Łódź, Legionowo)
 • 15 oddziałów z osobami z niepełnosprawnością intelektualną (Gdańsk, Tczew, Biskupiec, Bytom, Koło, Jarosław, Wyszków, Nidzica, Warszawa, Otwock, Żory, Rymanów, Warszawa, Poznań, Kędzierzyn Koźle)
 • 7 min. 30 sek. – średni czas zaangażowania użytkownika portalu
 • 445 audycji podcastowych
 • 110 materiałów w Bibliotece
 • 70 materiałów wideo
 • 16 list przebojów
 • 7 konkursów

Portal www.radiosovo.pl jest sercem projektu „SoVo – dostępne radio internetowe”. Projekt wystartował na początku 2020 roku i realizowany jest z grantu pochodzącego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Radio SoVo w obecnym kształcie wywodzi się z dobrej praktyki, którą zapoczątkowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) ponad dekadę temu.

O dobrej praktyce: https://radiosovo.pl/o-projekcie/dobra-praktyka/

Obecny projekt realizowany jest w partnerstwie trzech organizacji: Fundacja Pro Cultura (lider), PSONI oraz Fundacja Zaczyn, a docelowo jego odbiorcami będzie ponad 5 tys. osób.

O projekcie: https://radiosovo.pl/o-projekcie/opis/

Na www.radiosovo.pl znajdziemy audycje podcastowe, listy przebojów oraz materiały wideo tworzone przez dziennikarzy – amatorów z całej Polski. 

Treści na portal przygotowywane są w 30 oddziałach Radia SoVo: 15 senioralnych – działających przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz 15 utworzonych przy kołach PSONI, w których działają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. 

Każdy oddział wyposażono w nowoczesny sprzęt (m. in. komputery, miksery, mikrofony, kamery, tablety, dyktafony)  – słowem wszystko co jest potrzebne do realizacji profesjonalnego radia. Zadbano także o szkolenia z warsztatu dziennikarskiego, emisji głosu, praw autorskich oraz montażu audio i wideo.

Portal to także obszerna Biblioteka podzielona na 9 działów tematycznych, a w niej m. in. opracowania, poradniki oraz materiały tworzone przez specjalistów i ekspertów, które w przystępny sposób pomagają poruszać się w gąszczu cyfrowej rzeczywistości.    

Radio SoVo to również otwarte i zamknięte szkolenia z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych. Uczestnicy mogą zdobyć praktyczne umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie korzystania z Internetu, w tym m. in.: utrzymywania relacji z bliskimi, dbałości o prywatność, wyszukiwania informacji, e-płatności, czy też aplikacji mobilnych na smartfony.

Od listopada 2021 roku w ramach projektu wystartowała Akademia Seniora SoVo, czyli cykliczne, bezpłatne wykłady online dla osób w wieku 55+. Może w nich uczestniczyć każdy, kto się zarejestruje. Łącznie odbędzie się 80 webinariów.

Akademia: https://radiosovo.pl/akademia-seniora/

Zapraszamy do kontaktu i oczywiście na www.radiosovo.pl

Pozdrawiam,

Magdalena Janczewska

Redaktorka Naczelna Portalu Radia SoVo

Projekt „Cyfrowy obywatel wymiata w Internecie” zdobywa grant

Zdobyliśmy grant z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny w zakresie działania na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałania wykluczeniu. Nasz projekt „Cyfrowy obywatel wymiata w Internecie” będziemy realizować z MOS Jędruś – Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii z podwarszawskiego Józefowa. Naszej Fundacji przyznano także środki na rozwój instytucjonalny.

Lista grantobiorców

Więcej o Programie Aktywnie Obywatele – Fundusz Regionalny

Magdalena Janczewska – prezeska Fundacji Pro Cultura wyróżniona w XII edycji konkursu Bizneswoman Roku

18 czerwca poznaliśmy listę laureatek XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku – najstarszej i największej inicjatywy, w której nagradzane są przedsiębiorcze Polki oraz Liderzy działający na rzecz równości w biznesie. 

Magdalena Janczewska otrzymała wyróżnienie w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”.

Finalistki zostały wyłonione przez Loże Ekspertów, w których skład wchodzą polscy start-uperzy, inwestorzy, przedsiębiorcy społeczni, innowatorzy oraz eksperci i ekspertki z różnych obszarów – od sprzedaży i strategii cenowych, po zarządzanie strategiczne, modele biznesowe, marketing czy wykorzystanie nowych technologii. Ostatecznego wyboru laureatek dokonało Jury Główne pod przewodnictwem Dr Ireny Eris. W konkursie Bizneswoman Roku rozdano już ponad 100 statuetek.

więcej: https://bizneswomanroku.pl/laureatki/

Kompetencje cyfrowe i medialne – to główne obszary działania Fundacji Pro Cultura. W swoich projektach Organizacja uczy nie tylko programowania, czy też bezpiecznego i sprawnego korzystania z Internetu, ale skupia się także nad takimi aspektami jak weryfikacja źródeł informacji, walka z hejtem, czy też kultura online. Szczególnie w okresie pandemii kładzie także nacisk na dużą role Internetu jako okna na świat i mostu między ludźmi.

– Wierzymy, że dzięki świadomemu korzystania z nowych mediów tworzymy otwarte, kreatywne i nowoczesne społeczeństwo. Dzięki Internetowi możemy rozwijać swoja pasje i zainteresowania, uczyć się, komunikować z ludźmi, obcować z kulturą oraz sztuką i to bez względu na to gdzie mieszkamy  – mówi Magdalena Janczewska.

Fundacja realizuje szereg działań dla osób z różnych grup społecznych – uczniów, nauczycieli, seniorów czy osób z niepełnosprawnościami, w tym z małych miejscowości, którzy szczególnie są zagrożeni wykluczeniem cyfrowym.
Jednym z najnowszych projektów jest Radio SoVo – pierwsze w Polsce ogólnodostępne radio internetowe dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przyjazne seniorom i osobom dorosłym z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Audycje na portal przygotowują sami seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualną z 30 odziałów w całej Polsce. Jednak SoVo to nie tylko radio – to przede wszystkim ogromny portal, który jest narzędziem pozwalającym w przyjazny sposób podnosić swoje kompetencje cyfrowe. 

Radio SoVo – dostępne radio internetowe, pierwszy taki portal w Polsce!

W piątek, 11 grudnia 2020 r. startuje portal Radia SoVo (www.radiosovo.pl). Wyjątkowe miejsce w wirtualnym świecie. Pierwszy w Polsce portal internetowego radia przygotowany dla seniorów i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wszystkie audycje i materiały wideo przygotowują osoby z NI oraz seniorzy. Zaangażowania i pomysłów nie brak.

Siłą napędową portalu są dziennikarze-amatorzy. W całej Polsce powstało już 30 Oddziałów Radia SoVo. Jako pierwsze, w październiku pracę rozpoczęło 15 Grup Radiowych osób z niepełnosprawnością intelektualną (m.in. z Nidzicy, Wyszkowa, Tczewa, Jarosławia, Poznania czy Bytomia). Wspierają ich w tym specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Pierwsze przygotowywane przez Grupy audycje i wideo są już opublikowane na portalu.

Od nowego roku ruszają natomiast Senioralne Grupy Radiowe, wyłonione przez Uniwersytety Trzeciego Wieku w całej Polsce. Do rodziny Radia SoVo dołączą dojrzali dziennikarze m.in. z Kołobrzegu, Gniewa, Giżycka, Sanoka, czy Łodzi. Pierwsze efekty pracy seniorów zobaczymy w lutym 2021 r. Łącznie prace nad portalem prowadzić będzie 140. dziennikarzy.

Radio na fali internetowej

 Audycje na portalu są dostępne w formie podcastów, z czasem radia będzie można posłuchać w wybrane dni tygodnia na żywo. Gdy do działania ruszy wszystkie 30 Grup, co miesiąc na portalu pojawi się co najmniej 60 nowych materiałów radiowych i wideo. Tematem przewodnim grudnia jest bezpieczeństwo w sieci. Już teraz w dziale audycji i wideo można znaleźć materiały dotyczące tego, jak radzić sobie z hejtem, łańcuszków szczęścia, czy też konstruowania bezpiecznych haseł. Powstały również nagrania tworzone z myślą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Realizujemy nasz projekt w trudnych warunkach panującej pandemii, ale nie gasi to naszego entuzjazmu. Radiowcy sami nagrywają i montują materiały, przygotowują się do tematów robiąc research w sieci. Dopiero wystartowaliśmy, ale wielu audycji nie powstydziłyby się profesjonalne stacje radiowe. Jestem ogromnie dumna z efektów – mówi Magdalena Janczewska, redaktorka naczelna portalu Radia SoVo, kiedyś wieloletnia dziennikarka prasowa, a obecnie prezeska zarządu Fundacji Pro Cultura.

I jak podkreśla, redakcja działa bardzo profesjonalnie.

Mamy kolegia online, podczas których ustalamy tematy i omawiamy pomysły na to, co powinno znaleźć się w ramówce. Słuchacze mogą się spodziewać relacji, sond, informacji, wywiadów z ciekawymi gośćmi, a nawet listy przebojów – dodaje naczelna.

Zdaniem Anny Kwiatkowskiej, koordynatorki projektu ze strony PSONI, która od ponad dziesięciu lat wdraża informatykę do terapii i edukacji osób z NI, portal jest miejscem, gdzie dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają szansę wypowiedzieć się na tematy ich dotyczące, jest przestrzenią, gdzie można usłyszeć ich głos.

Portal skierowany jest do wszystkich, ale w projekcie istnieją też grupy słuchaczy. To 30 grup z różnych miejscowości w całej Polsce, którzy aktywne słuchają audycji, komentują, biorą udział w zaproponowanych konkursach czy sondach. Dzięki temu osoby te podnoszą swoje kompetencje cyfrowe. Portal więc jest unikalnym miejscem kontaktu i wymiany informacji między dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Myślę, że jest to pierwsza w Polsce, a może i w Europie, taka inicjatywa – dodaje Anna Kwiatkowska.

W Polsce brak także portalu radiowego przyjaznego seniorom.

W przyszłym roku, gdy pracę zaczną Senioralne Grupy Radiowe, wtedy to miejsce będzie zapełni się audycjami tworzonymi przez i dla osób dojrzałych. W 2021 roku całej Polsce rozpoczną się także szkolenia dla seniorów, gdzie będziemy podnosić ich kompetencje cyfrowe. Portal będzie w nich bardzo ważnym narzędziem edukacyjnym i jestem przekonany, że liczba dojrzałych jego użytkowników zacznie rosnąć lawinowo – mówi Przemysław Wiśniewski dyrektor Fundacji Zaczyn, partnera merytorycznego projektu.

Na portalu można także poczytać

 Portal to nie tylko nagrania i audycje na żywo. Już teraz dostępna jest biblioteka tekstów eksperckich przygotowanych przez Fundację Pro Cultura, PSONI oraz Fundację Zaczyn. Artykuły są podzielone na 9 kategorii: wizerunek, kultura, bezpieczeństwo, praca, zakupy i bank, podróże, relacje, wiedza, hobby i czas wolny.

Baza wiedzy powstała, aby zgromadzić w jednym miejscu informacje i porady dotyczące poruszania się po Internecie. Teksty są dostępne w formacie łatwym do czytania i zrozumienia. Z założenia portal jest dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, słabowidzących oraz w starszym wieku – mówi Daria Sowińska Milewska z Fundacji Pro Cultura, która odpowiada w projekcie m.in. za dział Biblioteka.

W tekstach znajdziemy konkretne wskazówki i instrukcje korzystania z aplikacji oraz stron internetowych. Dowiemy się jak zrobić zakupy przez Internet, jak podróżować nie wychodząc z domu, jak organizować wirtualne spotkania i komunikować się z bliskimi. Odwiedzający portal przeczytają też o zasadach bezpieczeństwa w Internecie, ochronie danych i wizerunku. W bibliotece na użytkowników czekają linki do przydatnych zasobów sieci, filmów, książek, artykułów.

Portal prowadzi Fundacja Pro Cultura – lider projektu razem z PSONI oraz Fundacją Zaczyn.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą playlistą zawierającą wybrane piosenki z radiem w tytule. Specjalnie dla słuchaczy przygotował ją zespół Fundacji Pro Cultura.

Kontakt dla mediów

Magdalena Janczewska

Redaktorka Naczelna Portalu Radio SoVo – dostępne radio internetowe

E-mail: magdalena.janczewska@radiosovo.pl

Tel.: 0-606-270-269

Więcej o projekcie „SoVo – dostępne radio internetowe”

„SoVo – dostępne radio internetowe” to innowacyjny projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI).

 • Okres realizacji: luty 2020 – wrzesień 2022
 • Budżet projektu: 4 864 057,47 zł
 • Źródło dofinansowania: Program Operacyjny Polska Cyfrowa
 • Partnerzy: Fundacja Pro Cultura (lider), Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Zaczyn

Projekt posiada 3 główne elementy:

 • Portal radiowy
 • Grupy Radiowe i Grupy Podnoszące Kompetencje Cyfrowe (inaczej Grupy Słuchaczy)
 • Szkolenia i warsztaty

Portal radiowy

Portal jest tworzony we współpracy z kołami PSONI, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz studentami. Jest sercem całego projektu i jego najważniejszym elementem. Portal to miejsce stworzone specjalnie dla OzNI, osób z ich otoczenia oraz dla seniorów. Pełni funkcję narzędzia pozwalającego zdobyć wyższe kompetencje cyfrowe. Na jego stronach użytkownicy będą mogli odnaleźć informacje o tym,  jak swobodnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni i wykorzystywać zasoby Internetu do pracy, nauki, rozwoju swojej pasji i budowania relacji z innymi. Tematyka poruszana na portalu będzie szeroko obejmowała wszystkie sfery życia jego użytkowników.

Oddziały Radia SoVo

W całej Polsce do grudnia 2020 roku powstanie 30 Oddziałów Radia SoVo (15 Senioralnych Grup Radiowych utworzonych na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz 15 Grup Radiowych Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną utworzonych w placówkach PSONI), w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów. Każdemu oddziałowi Radia przewodzić będzie przeszkolony Lider. Odziały zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt: m.in. mikrofony, dyktafony, miksery dźwięku, kamery, statywy, laptopy i tablety.

Grupy Słuchaczy

30  grup dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną wspieranych przez przeszkolonych Liderów. Zadaniem tych grup jest aktywne słuchanie audycji, korzystanie z materiałów wideo i biblioteki materiałów edukacyjnych, a przez to zwiększanie swoich kompetencji cyfrowych, co prowadzi do podniesienia jakości ich życia i pełniejszego włączenia w życie społeczne.

Szkolenia i warsztaty

W trakcie trwania projektu zostanie przeprowadzonych ok. 4 900 godzin szkoleń. Na szkoleniach i warsztatach uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: utrzymywania relacji z bliskimi oraz kontaktów towarzyskich, dbałości o prywatność, wyszukiwania informacji, aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania swojego hobby. Szkolenia mają także na celu zapoznać słuchaczy UTW, osoby z NI oraz studentów z zasadami funkcjonowania portalu radiowego oraz pokazać im się jak korzystać z materiałów dydaktycznych umieszczonych na portalu i aktywnie brać udział w edukacji online. Członkowie grup radiowych dowiedzą się jak tworzyć materiały wideo, zdobędą lub udoskonalą swój warsztat dziennikarski, a także poznają zasady emisji głosu. Łącznie przeszkolonych zostanie 5025 osób, a portal będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych jego tematyką.

Uwaga!

Fundacja Pro Cultura prowadzi nadal nabór UTW, które chciałyby dołączyć do projektu.

W całej Polsce będą odbywać się szkolenia dla seniorów, zarówno cykliczne, jak i jednorazowe.

Informacja o szkoleniach dla seniorów

Aleksandra Jasińska

Specjalistka ds. szkoleń

E-mail.: aleksandra.jasinska@pro-cultura.pl

Tel.: 0-698 472 879

SoVo – dostępne radio internetowe

„SoVo – dostępne radio internetowe” to innowacyjny projekt zakładający utworzenie pierwszego w Polsce ogólnodostępnego portalu radiowego dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przyjaznego seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Celem naszych działań jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych.

Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). 

Portal radiowy będzie tworzony we współpracy z kołami PSONI, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz studentami.  

W całej Polsce powstanie 15 Senioralnych Grup Radiowych oraz 15 Grup Radiowych OzNI, w których łącznie działać będzie 140 dziennikarzy – amatorów. Materiały na portal radiowy będą przygotowywane przy wsparciu ekspertów projektu. Portal będzie dostępny już w 4 kwartale 2020 r.  

Użytkownicy Radio SoVo niezależnie od wieku i poziomu swoich kompetencji cyfrowych, nauczą się jak swobodnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni i wykorzystywać zasoby Internetu do pracy, nauki, rozwoju swojej pasji i budowania relacji z innymi.  

Projektowi towarzyszyć będą szkolenia oraz warsztaty, na których seniorzy, OzNI, osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością oraz studenci dowiedzą się także jak korzystać z portalu radiowego i tworzyć audycje oraz materiały wideo.  Łącznie przeszkolonych zostanie 5025 osób, ale portal będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych tematem.

 • Okres realizacji: luty 2020 – wrzesień 2022 
 • Budżet projektu: 4 864 057,47 zł 
 • Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej POPC – „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. 

Partnerzy projektu: 

 • Fundacja Pro Cultura (lider projektu) – propaguje wiedzę i wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju kultury i technologii społeczeństwa informacyjnego. 
 • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) -jest pionierem i liderem w tworzeniu i wdrażaniu metod opartych o nowe technologie cyfrowe do edukacji i terapii OzNI.
 • Fundacja Zaczyn – działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Celem fundacji jest wzmocnienie aktywności społecznej seniorów i wzmocnienie głosu osób starszych w debacie publicznej. 

Szukamy Specjalisty ds. organizacji szkoleń

W związku z rozpoczęciem Projektu „SoVo – dostępne radio internetowe” z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Fundacja Pro Cultura poszukujemy Specjalisty ds. organizacji szkoleń.

 • Szukamy osoby:
 • kontaktowej (budowanie pozytywnych relacji z Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz Uczelniami Wyższymi, a także trenerami oraz odbiorcami ostatecznymi);
 • o świetnych zdolnościach organizacyjnych (organizacja szkoleń z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych);
 • lubiącej „porządek” w dokumentach (bieżące dbanie o dokumentację, listy obecności, sprawozdawczość);
 • mobilnej i dyspozycyjnej (gotowość do wyjazdów – szkolenia odbywają się w całej Polsce);
 • dobrze zorganizowanej, potrafiącej zarządzać swoim czasem i odpowiedzialnej (praca zadaniowa);
 • optymistycznej, sympatycznej i lubiącej ludzi (warunek bezwzględnie konieczny).

Jeśli jeszcze dodatkowo masz doświadczenie w pracy w trzecim sektorze, wysokie kompetencje cyfrowe i realizowałeś z sukcesami projekty ze środków unijnych i … to szukamy właśnie Ciebie.

Oferujemy:

 • pracę na 2/3 etatu w naszym biurze przy ulicy Sybilli (Sady Żoliborskie) przez przynajmniej dwa lata;
 • wynagrodzenie od 2000 do 2400 zł netto w zależności od doświadczenia;
 • sympatyczną atmosferę i przyjazny dający wsparcie zespół współpracowników;
 • ambitne wyzwania – pracę przy jednym z najinnowacyjniejszych projektów z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Polsce.

Prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego do 21 lutego 2020 roku na adres: magdalena.janczewska@pro-cultura.pl z dopiskiem stanowisko specjalisty ds. szkoleń. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Na aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Pro Cultura danych osobowych zawartych w załączonym CV oraz w innych dokumentach aplikacyjnych.