Fundacja Pro Cultura ma nowy Zarząd

Fundacja Pro Cultura ma nowy Zarząd

Uchwałą Rady Fundacji prezeską organizacji została Katarzyna Wąsowska – Garcia, a wiceprezeską – Magdalena Janczewska.

Nowy zarząd zamierza skupić się na 4 kluczowych obszarach rozwoju Fundacji: kulturze; edukacji; technologiach społeczeństwa Informacyjnego oraz badaniach.

„Szczególnie interesują nas projekty, w których będą przenikać się wszystkie te obszary. Wierzymy, że dzięki świadomemu uczestnictwu w kulturze i edukacji tworzymy otwarte, kreatywne, nowoczesne społeczeństwo – to misja naszej Fundacji”.

Katarzyna Wąsowska – Garcia

Prezeska Zarządu

Socjolożka i edukatorka. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim i Szkoły Trenerów STOP.

Koordynatorka w projekcie Szkoła Ucząca się i Akademia Uczniowska prowadzonym w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Kierownik projektów Doradztwo i kariera dla osób niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu  WRZOS.

Jej zainteresowania zawodowe dotyczą edukacji i działań zmierzających do zmiany modelu uczenia na aktywizujący i włączający dzieci. Przygląda się z bliska edukacji jako mama dwóch snów w wieku szkolnym.

Jej marzeniem zawodowym jest wprowadzenie religioznawstwa do programu szkół w Polsce. W czasie wolnym żegluje, robi na drutach i buduje meble.

Słowa kluczowe: edukacja obywatelska, współpraca w szkole, rzemiosło, analityczny styl myślenia

E-mail: katarzyna.wasowska@pro-cultura.pl

Magdalena Janczewska

Wiceprezeska Zarządu
Menadżerka ds. komunikacji i promocji

Ekspertka ds. komunikacji społecznej i kształtowania wizerunku. Absolwentka europeistyki i marketingu politycznego na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora oraz rocznego kursu moderatorów europejskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Dziennikarka z wieloletnim stażem. Była ekspertka ds. społeczno-gospodarczych w Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy RP) oraz rzeczniczka prasowa McCann Worldgroup Polska. Przez pięć lat pełniła także funkcję rzecznika prasowego oraz doradczyni burmistrza Miasta Józefowa ds. komunikacji społecznej.

Prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące komunikacji społecznej, organizuje konsultacje dotyczące ważnych problemów społeczności lokalnych. Uważa dostępność do kultury oraz uczestnictwo w niej za jedno z podstawowych praw współczesnego człowieka. Ceni i szanuje słowo bez względu na medium.

Prywatnie miłośniczka kulinariów i badaczka niematerialnego dziedzictwa. W wolnych chwilach zajmuje się odtwarzaniem staropolskich receptur i serowarstwem.

Słowa klucze: komunikacja, nowe media, kultura 2.0, dziedzictwo niematerialne

E-mailmagdalena.janczewska@pro-cultura.pl